Trawnik z rolki, czy trawnik z siewu?

Trawnik jest nieodłącznym elementem niemalże każdego ogrodu i nie da się uciec od dylematu dotyczącego sposobu jego założenia, jeśli tylko mamy do czynienia z nową inwestycją.

Trawnik z rolki i jego zalety

Trawnik z rolki jest niezastąpiony w sytuacjach, kiedy inwestycja wymaga od nas natychmiastowego lub dość szybkiego efektu. Także w takich miejscach, gdzie nie jesteśmy w stanie przez dłuższy czas wyłączyć go z użytkowania. Oprócz pięknego i natychmiastowego efektu, trawnik z rolki możemy też zakładać w trudniejszych warunkach, takich jak np. nachylone skarpy lub zbocza. Gdy w takich terenach zastosujemy trawnik z siewu, większość nasionek najprawdopodobniej spłynie jeszcze przed zakiełkowaniem.

 

Trawnik z siewu i jego zalety

W przypadku trawnika z siewu w przeciwieństwie do trawnika z rolki, na efekt gęstego, zielonego dywanu musimy czasem nawet kilka miesięcy. Samo kiełkowanie zajmuje trawie do kilku tygodni. Przez ten czas teren trawnika musi być zupełnie wyłączony z użytkowania.

Niewątpliwą zaletą tego typu trawnika w porównaniu do trawnika rozkładanego z rolki jest jego niższa cena. Poza tym w przypadku trawnika sianego mamy większy wybór różnorodnych mieszanek przystosowanych do specyficznych warunków, jak np. do miejsc cienistych (choć musimy pamietać, że żadna trawa nie będzie rosła w zupełnym cieniu), suchych a także mieszanki na trawniki sportowe, czy łąki kwietne. Poza tym kiełkująca od samego początku w danym miejscu trawa, może być bardziej przystosowana do istniejacych na danym terenie warunków siedliskowych.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij

Skontaktuj się
z nami

Myślimy globalnie, działamy lokalnie. Twój ogród ma dla nas znaczenie

Napisz do nas Zadzwoń do nas
+48 607 373 186