Ławka w ogrodzie. Przykłady i inspiracje.

Ławka w ogrodzie

Ławka w ogrodzie będzie dobrym urozmaiceniem dla kwiatowych rabat czy ogrodowych ścieżek. Może służyć jako siedzisko, miejsce do kontemplacji czy nawet być formą ozdobną. Taka ławka ogrodowa dobrze sprawdza się na domowej werandzie, tarasie, czy w zacisznym kącie ogrodu.

Miejsce do relaksu i odpoczynku na łonie natury

Chcąc wybrać ławkę, która ma służyć nam do odpoczynku czy czytania książek musimy pamiętać, żeby była wygodna nawet przy dłuższym wypoczynku. Musi ona być odpowiednio wyprofilowana, oraz powinny być zachowane odpowiednie kąty oparcia ( najlepiej aby oparcie było odchylone od siedziska czyli pod kątem od 92 d0 98 stopni).  Dodatkowo aby zwiększyć komfort możemy udekorować ją wygodnymi, miękkimi poduchami.  Taka ławka najlepiej gdyby była otoczona ozdobną, pachnącą rabatą i znajdowała się w zacisznym miejscu pod koronami drzew.

 

Jaki materiał wybrać?

Ławka w ogrodzie może być wykonana różnych materiałów. Może to być drewno, metal, kamień lub  tworzywo sztuczne.  Możemy również przerobić domowe meble na taką ogrodową ławkę. Ważne jest jednak aby stylem pasowała do całego ogrodu. Musimy również pamiętać, że w  nasłonecznionym miejscu kamienna lub metalowa ławka zbyt szybko się nagrzewa i nie będzie z niej odpowiedniego pożytku.

Przykłady aranżacji ławek w ogrodzie :

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij

Skontaktuj się
z nami

Myślimy globalnie, działamy lokalnie. Twój ogród ma dla nas znaczenie

Napisz do nas Zadzwoń do nas
+48 607 373 186