Schronienie dzikich zwierząt w naszym ogrodzie

W naszym poprzednim artykule przedstawiliśmy kilka gatunków zwierząt, które są bardzo potrzebne w naszym ogrodzie. Pomagają nam zwalczać uciążliwe szkodniki, a dodatkowo czas spędzony w ogrodzie w ich towarzystwie jest o wiele przyjemniejszy. (link do artykułu znajdziesz tutaj)

Jak jednak zatrzymać je w naszym ogrodzie na dłużej? Najlepszym rozwiązaniem będzie stworzyć w ogrodzie dogodne warunki oraz zatroszczyć się o pokarm i schronienie.  Poniżej przedstawiamy kilka oryginalnych i ciekawych rozwiązań dla naszych „mniejszych przyjaciół”, które stanowią nie tylko schronienie, ale również są ciekawym elementem ogrodu.

Domki i karmniki dla ptaków

W naszych ogrodach najczęściej możemy spotkać domki dla ptaków lub karmniki. Możemy zdecydować się na najprostszy domek zamontowany na drzewie lub wydzielić specjalną „ptasią” przestrzeń w ogrodzie, gdzie znajdzie się wolno stojący domek, karmnik i poidełko dla ptaków.

Przykłady karmników dla ptaków:

Przykłady domków dla ptaków:

Domki dla owadów

Warto postawić taki domek w ogrodzie pod koniec lata. Pożyteczne owady będą mieć większą szansę na przeżycie zimy i pomogą nam w kolejnym sezonie.

Domek dla nietoperzy

Domki dla nietoperzy są dość rzadkie i niespotykane. Jeśli zdecydujemy się na pomoc nietoperzom pamiętajmy, aby taki domek znajdował się u ustronnym miejscu, z dala od zabudowań.

Domek dla jeży

Najprostsze schronienie dla jeży to zwyczajna kupka liści pozostawiona w ogrodzie, jeśli jednak chcemy bardziej zatroszczyć się o naszego „gościa” przedstawiamy kilka inspiracji. Jeż zapada w długi zimowy sen, dlatego pamiętajmy aby domek znajdował się w zacisznym i ustronnym miejscu.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij

Skontaktuj się
z nami

Myślimy globalnie, działamy lokalnie. Twój ogród ma dla nas znaczenie

Napisz do nas Zadzwoń do nas
+48 607 373 186