Hamak w ogrodzie. Rodzaje i inspiracje.

Hamak ogrodowy

Hamak  w ogrodzie  kojarzy się z błogimi chwilami wypoczynku i oderwania się od obowiązków. Możemy w nim relaksować się czytając książki, słuchając muzyki , a nawet pokusić się na drzemkę w otoczeniu drzew i pachnących krzewów. Może dlatego warto znaleźć na niego miejsce w ogrodzie?

Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów hamaków ogrodowych. Najbardziej popularne są hamaki z drążkiem. Dzięki drewnianym, poprzecznym drążkom możemy regulować poziom naciągnięcia materiału, co ułatwia samo użytkowanie hamaka.

Kolejnym rodzajem są fotele hamakowe, przypominające konstrukcją huśtawki. To jednoosobowe fotele z oparciem. Taki rodzaj hamaka możemy zastosować nawet w bardzo małym ogrodzie, ponieważ do jego zamontowania wystarczy solidna gałąź, bądź stelaż. Fotele hamakowe ze względu na swoje rozmiary nadają się np. na altany, gdyż nie muszą być rozciągnięte między dwiema podporami. Ostatnio na rynku możemy znaleźć coraz bardziej popularne owalne, nowoczesne fotele osłonięte ze wszystkich stron ażurową ścianą.

Bardzo podobne do foteli hamakowych są leżaki. Od tych pierwszych różnią się jedynie tym, że nie posiadają oparcia. Korzystając z takiego leżaka znajdujemy się w pozycji półleżącej, co sprzyja czytaniu książek, czy oglądaniu telewizji. Ten rodzaj hamaka również możemy zastosować na niewielkiej przestrzeni, ponieważ zajmuje bardzo mało miejsca.

Ostatnim bardzo wygodnym rozwiązaniem jest hamak wolno stojący. To świetna opcja dla właścicieli działek pozbawionych wysokich, stabilnych drzew. Taki hamak możemy ustawić dosłownie wszędzie, nie musimy kierować się rozstawieniem drzew w naszym ogrodzie.

 

Najlepsze miejsce na hamak w ogrodzie

Najlepszym miejscem na hamak będzie zaciszny kąt naszego ogrodu. Z dala od ulicy, hałaśliwych przechodniów, czy sąsiadów. Najlepszym wyjściem jest stworzenie w ogrodzie specjalnej strefy wypoczynku w postaci małego placu oddzielonego od ogrodu niskimi krzewami, lub pachnącymi bylinami. Wtedy mamy pewność, że nasz hamak znajduje się w miejscu intymnym i kameralnym. Warto też przemyśleć do czego ma nam posłużyć taki hamak. Jeśli do opalania warto umieścić go w słonecznej części ogrodu. W innych przypadkach należy rozstawić hamak pod koronami drzew, aby znaleźć schronienie w upalne, słonecznie dni.

 

Przykłady aranżacji hamaku w ogrodzie

Źródło zdjęć: https://pl.pinterest.com/
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij

Skontaktuj się
z nami

Myślimy globalnie, działamy lokalnie. Twój ogród ma dla nas znaczenie

Napisz do nas Zadzwoń do nas
+48 607 373 186