Ogród inspirowany naturą z elementami leśnymi

Nietypowy pomysł na ogród

 

Nie każdy właściciel ogrodu marzy o regularnie wytyczonych rabatach i równej powierzchni trawnika. Niektórzy pragną,  aby ich ogród żył w zgodzie z otaczającą przyrodą i mocno do niej nawiązywał. Taki rodzaj ogrodu zyskuje ostatnio wielu zwolenników. Jest tajemniczy, oryginalny, a elementy małej architektury często pochodzą z recyklingu.

 

 

Ogród naturalny – jak go stworzyć ?

Projekt ogrodu naturalnego jest mimo wszystko dość skomplikowany. Musimy zaprojektować każdy element tak, aby wyglądał na przypadkowy, jednocześnie ten element musi być dobrze przemyślany i wkomponowany w otoczenie. Zadanie nie jest proste, ponieważ musimy stworzyć ogród, który na pierwszy rzut oka wygląda na niezaplanowany.

Przy wyborze roślin musimy kierować się ich naturalnym pokrojem i kształtem, ponieważ w przyszłości każda roślina będzie rosła naturalnie i niekontrolowanie, a cięcia będą ograniczały się tylko do tych pielęgnacyjnych. Nie musimy przejmować się, że rośliny są wybujałe, „żyją własnym życiem” i przekraczają granice rabat. W ogrodzie naturalnym każdy zarośnięty mchem murek, czy przerośnięta roślinami kamienna ścieżka są elementami dekoracji i tworzą niepowtarzalny klimat. Kształt roślin będzie ogrywał w takim ogrodzie kluczową rolę, ponieważ będzie pewnego rodzaju ozdobą ogrodu. Ciekawy kształt, kolor liści czy faktura – w ogrodzie inspirowanym naturą to właśnie takie elementy będą tworzyć dekoracje. O wiele miej będzie roślin kwitnących, w żywych, mocnych kolorach. Jeśli już zdecydujemy się na rośliny ozdobione kwiatami to wybierajmy te o stonowanych barwach w odcieniu bieli, kremu i fioletu, ponieważ główną rolę odgrywa w ogrodzie naturalnym zieleń w przeróżnych odcieniach.

Aby stworzyć niepowtarzalny klimat ogrodu inspirowanego naturą, wszelkie elementy małej architekty również powinny nawiązywać do klimatu ogrodu. Dobrze jest stworzyć je z materiału, który będzie tworzył całość z zielonym ogrodem. Najlepsze do konstrukcji elementów małej architekty będzie drewno,kamień i metal. Te materiały najbardziej pasują do naturalnego, leśnego ogrodu.

Inspiracje i pomysły w jaki sposób stworzyć ogród inspirowany naturą i lasem

Źródło zdjęć: https://pl.pinterest.com/
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij

Skontaktuj się
z nami

Myślimy globalnie, działamy lokalnie. Twój ogród ma dla nas znaczenie

Napisz do nas Zadzwoń do nas
+48 607 373 186