Kameralny plac wypoczynkowy w ogrodzie

Po co tworzyć taki plac w ogrodzie?

Taras znajdujący się przy domu nie zawsze stwarza warunki do spokojnego, kameralnego wypoczynku. Zazwyczaj taras znajduje się w słonecznym, ciepłym miejscu, a my czasami potrzebujemy cienia i  osłonięcia. W takim przypadku świetnie sprawdzi się w ogrodzie plac, który wyznacza pewną przestrzeń w ogrodzie. Może on znajdować się bezpośrednio przy budynku, ale zwykle jest odsunięty od niego i położony w głębi ogrodu. Taki plac daje nam wrażenie pewnego wydzielonego wnętrza ogrodowego, a jednocześnie wtapia się w przydomowy krajobraz.

Alternatywa dla altany

Na kameralny plac możemy się również zdecydować, kiedy nasz ogród jest mały i nie mamy zbyt dużo miejsca, a jednak chcemy mieć wydzielone miejsce do odpoczynku, czy spotkań towarzyskich. Altana jest dobrym rozwiązaniem, ale ma ona swoje gabaryty i w małym ogrodzie może zbytnio go zdominować. Niepotrzebnie podzieli niewielką już przestrzeń, co da wrażenie bałaganu. Plac natomiast możemy wydzielić praktycznie na każdej przestrzeni. Dodatkowo można obsadzić go roślinnością, co spowoduje że będzie jeszcze mniej zauważalny i ładnie wkomponuje się w całe założenie.

Najlepsze miejsce do wypoczynku w ogrodzie

Taki kameralny plac wypoczynkowy najlepiej stworzyć w najbardziej zacisznym miejscu w ogrodzie. Dobrym miejscem będzie tył ogrodu, lub któryś z narożników działki. Ważne aby znajdował się z dala od hałasu ulicy, czy sąsiadów. Warto pamiętać, aby umieścić go w półcieniu lub nawet w cieniu drzew. Wtedy będziemy mogli cieszyć się taką oazą nawet w upalne letnie popołudnia.

 

Ciekawe przykłady placów do wypoczynku

Place wypoczynkowe mogą mieć różne rozmiary i kształty w zależności od naszym upodobań i potrzeb. Może to być plac z miejscem na pojedynczą ławkę i stolik kawowy, ale również może to być miejsce, gdzie zmieści się stół obiadowy, czy nawet grill. Wszystko zależy od tego w jaki sposób chcemy go wykorzystywać i jak odpoczywać.

Poniżej przedstawiamy propozycje najciekawszych rozwiązań placów wypoczynkowych. Od tych najbardziej tradycyjnych po te nowoczesne.

źródło zdjęć: https://pl.pinterest.com/ oraz zdjęcia własne
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij

Skontaktuj się
z nami

Myślimy globalnie, działamy lokalnie. Twój ogród ma dla nas znaczenie

Napisz do nas Zadzwoń do nas
+48 607 373 186