Altana w ogrodzie. Pomysły inspiracje i przykłady.

Altana w ogrodzie

Altana ogrodowa jest elementem architekty ogrodowej, która jest doskonałym miejscem na rodzinne spotkania, odpoczynek, czy posiłek na łonie natury. Daje schronienie przed deszczem lub prażącym słońcem. Jest miejscem kontemplacji i rozmyślań w zaciszu swojego ogrodu.

Jaka altana najbardziej pasuje do naszego ogrodu?

Jeśli altana znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie z domem warto zbudować ją z tych samych materiałów. Dobrze wybrać ten sam kolor elewacji czy zastosować tę samą dachówkę. Natomiast gdy znajduje się w innej części  ogrodu mamy większą możliwość wyboru. Wtedy możemy wybrać dowolny model altany pasujący stylem do całego założenia.

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów altan zbudowanych z różnych materiałów. Najbardziej popularne są altany o lekkiej, ażurowej, metalowej konstrukcji, drewniane czy murowane.  Sam kształt takiego „ogrodowego pokoju” również może być różny. Może być zbudowana na planie koła, kwadratu, czy innego wieloboku. Posiadać solidne zadaszenie, czy tylko rozkładaną roletę. Wszystko zależy od naszych upodobań i preferowanego stylu.

Najlepsze miejsce na altanę

Altanę najlepiej umieścić w zacisznym miejscu w ogrodzie, z dala od ulicznego szumu. Jednocześnie musimy pamiętać o dobrej komunikacji między altaną a wejściem do domu i kuchni. Altana powinna znajdować się w miejscu, z którego mamy dobry widok na najbardziej dekoracyjne rabaty, ciekawe rośliny czy elementy  wodne.

Dodatkowo korzystnie jest obsadzić altanę roślinami zasłaniającymi, które nadadzą intymności i stworzą kameralny klimat. Można zastosować tutaj pnącza, które ładnie rozrosną się po konstrukcji altany  lub wysokie krzewy dodając więcej cienia w słonecznym miejscu.

Przykładowe modele altan

Poniżej przestawiamy najciekawsze altany i inspiracje:

źródło zdjęć : https://pl.pinterest.com
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij

Skontaktuj się
z nami

Myślimy globalnie, działamy lokalnie. Twój ogród ma dla nas znaczenie

Napisz do nas Zadzwoń do nas
+48 607 373 186