Każdy właściciel ogrodu pragnie, aby jego ogród był oryginalny i wyjątkowy. Umieszczenie rzeźby lub figury na końcu alejki lub w zacisznym zakątku wypoczynkowym będzie bardzo dobrym pomysłem na urozmaicenie swojego ogrodu.
Rzeźba w ogrodzie tworzy niepowtarzalny, unikalny klimat, podnosi jego rangę i jest jego dopełnieniem. Może pomóc w podziale ogrodu na strefy, wyznaczać kierunek zwiedzania, lub być po prostu dekoracją. Dlatego warto zastanowić się, czy nie wzbogacić swojego ogrodu o taki element małej architektury.
Przede wszystkim musimy zdefiniować styl naszego ogrodu. Do ogrodu na planie symetrycznym pasuje klasyczna figura, natomiast do ogrodu nowoczesnego – abstrakcyjne, geometryczne kształty. Ważne jest również czy rzeźba będzie pełnić jaką funkcję, czy będzie tylko ozdobą ogrodu.
Jeśli chodzi o sam kształt rzeźby ogranicza nas tylko wyobraźnia. Rzeźby mogą przestawiać ludzkie, lub zwierzęce postacie, figury geometryczne, abstrakcje czy nawet bliżej nieokreślone kształty.
Posiadacze małego ogrodu, nie muszą rezygnować z tej formy ozdoby ogrodu, w takiej przestrzeni śmiało można zastosować mniejszą formę czyli figurę ogrodową. Takie figury mogę pozostawać ukryte przed wzorkiem obserwatorów w zaroślach lub w trawie, dopiero po podejściu bliżej, obserwator może dostrzec taką dekorację.
Jak już wspomniano wcześniej rzeźby mogę mieć różną funkcję w ogrodzie i dlatego warto zastanowić się nad jej rodzajem.
Rzeźbą może być najbardziej znany, zwykły posąg przestawiający jakąś sylwetkę
Rzeźby zawierające element wodny ( fontanny, poidełka dla ptaków)
Zegary słoneczne
Bogato zdobione donice
Ciekawą alternatywą jest także roślinna rzeźba w ogrodzie
Myślimy globalnie, działamy lokalnie. Twój ogród ma dla nas znaczenie
Napisz do nas Zadzwoń do nas