Rzeźby ogrodowe. Ciekawe inspiracje do naszego ogrodu

Rzeźba w ogrodzie

Każdy właściciel ogrodu pragnie, aby jego ogród był oryginalny i wyjątkowy.  Umieszczenie rzeźby lub figury na końcu alejki  lub w zacisznym zakątku wypoczynkowym będzie bardzo dobrym pomysłem na urozmaicenie swojego ogrodu.

Rzeźba w ogrodzie tworzy niepowtarzalny, unikalny klimat, podnosi jego rangę i jest jego dopełnieniem. Może pomóc w podziale ogrodu na strefy, wyznaczać kierunek zwiedzania, lub być po prostu dekoracją. Dlatego warto zastanowić się, czy nie wzbogacić swojego ogrodu o  taki element małej architektury.

 

Jaką rzeźbę wybrać?

Przede wszystkim musimy zdefiniować styl naszego ogrodu. Do ogrodu na planie symetrycznym pasuje klasyczna figura, natomiast do ogrodu nowoczesnego – abstrakcyjne, geometryczne kształty. Ważne jest również czy rzeźba będzie pełnić jaką funkcję, czy będzie tylko ozdobą ogrodu.

Jeśli chodzi o sam kształt rzeźby ogranicza nas tylko wyobraźnia. Rzeźby mogą przestawiać ludzkie, lub zwierzęce postacie, figury geometryczne, abstrakcje czy nawet bliżej nieokreślone kształty.

Posiadacze małego ogrodu, nie muszą rezygnować z tej formy ozdoby ogrodu, w takiej przestrzeni śmiało można zastosować mniejszą formę czyli figurę ogrodową. Takie figury mogę pozostawać ukryte przed wzorkiem  obserwatorów w zaroślach lub w trawie, dopiero po podejściu bliżej, obserwator może dostrzec taką dekorację.

Poniżej znajdują się przykłady figur ogrodowych :

Rodzaje rzeźb

Jak już wspomniano wcześniej rzeźby mogę mieć różną funkcję w ogrodzie i dlatego warto zastanowić się nad jej rodzajem.

Rzeźbą może być najbardziej znany, zwykły posąg przestawiający jakąś sylwetkę

Rzeźby zawierające element wodny ( fontanny, poidełka dla ptaków)

Zegary słoneczne 

Bogato zdobione donice

Ciekawą alternatywą jest także roślinna rzeźba w ogrodzie

Źródło zdjęć: https://pl.pinterest.com
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij

Skontaktuj się
z nami

Myślimy globalnie, działamy lokalnie. Twój ogród ma dla nas znaczenie

Napisz do nas Zadzwoń do nas
+48 607 373 186