Murki oporowe

Murki oporowe to niskie ścianki, które budowane są w celu umacniania skarp. W naszych ogrodach murki oporowe buduje się w miejscach, gdzie różnica wysokości terenu wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów, aby zapobiec osypywaniu się ziemi. Zazwyczaj murki oporowe buduje się w taki sposób, aby jednocześnie pełniły funkcje ozdobne. Czasami specjalnie tworzy się nierówności terenu, aby wprowadzić ozdobnik w postaci niewielkiego murka lub buduje się je na płaskim terenie.

Materiał jaki wybierzemy do budowy murka oporowego powinien pasować do charakteru naszego ogrodu, może również nawiązywać do materiału z którego zrobione są ścieżki lub podjazd.

Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji do różnych typów ogrodów:

Jeśli na naszej działce występują znaczne różnice wysokości, nasz ogród mogą zdobić nie tylko murki oporowe – możemy wykorzystać je również w celu stworzenia atrakcyjnych kaskad wodnych czy interesujących miejsc do zabawy dla dzieci.

Zapraszamy rownież do działu REALIZACJE. Znajdziecie tam zdjęcia murków oporowych wykonanych przez naszą firmę.

Źródło zdjęć: pl.pinterest.com

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij

Skontaktuj się
z nami

Myślimy globalnie, działamy lokalnie. Twój ogród ma dla nas znaczenie

Napisz do nas Zadzwoń do nas
+48 607 373 186