Grill, kominek, palenisko

Grill, kominek, palenisko – co wybrać do naszego ogrodu?

Przyrządzanie smacznych potraw i spędzanie długich wieczorów przy kominku to czynności, które można wykonywać nie tylko w domu. Każdy z nas przyzna, że potrawy z grilla czy kiełbasa z ogniska mają niepowtarzalny smak, a wieczór spędzony przy ogrodowym kominku niesamowitą atmosferę. Jeśli zdecydujemy się na zaaranżowanie miejsca z grillem, palenisko bądź kominek, warto by wyglądało ono estetycznie, tak aby chętnie spędzać czas w tych miejscach. Podpowiadamy jak mogą one wyglądać.

GRILL

Wybierając grill mamy dwie opcje – możemy wybrać grill przenośny bądź stacjonarny. Grille przenośne/składane są łatwe w rozstawieniu, nie wymagają dużej przestrzeni i można je łatwo przestawiać z miejsca na miejsce. Jednak po pewnym czasie użytkowania niszczą się i przestają wyglądać estetycznie. Grille stacjonarne są budowane z trwałych materiałów, a ich miejsce można zmienić po przebudowaniu ogrodu. Jeśli dopasujemy je do stylu w jakim urządzony jest cały ogród, są atrakcyjnym i podnoszącym walory estetyczne, elementem. Przemyślmy, więc, miejsce lokalizacji stałego grilla, aby nie był zbyt oddalony od domu – łatwiej nam będzie donosić przysmaki z kuchni.

KOMINEK

Kominek to raczej stały element naszego ogrodu, chociaż dostępne są również mniejsze,  łatwiejsze do przeniesienia. Kominek może pełnić w ogrodzie podobną rolę do grilla – służyć jako miejsce do przygotowywania potraw, jak również do suszenia, wędzenia czy pieczenia. Jednak kominek może pełnić też rolę podobną do tego zainstalowanego w domu. Rozpalając w nim ogień, ogród może służyć nam podczas chłodniejszych letnich wieczorów, czy nawet w czasie wiosny lub jesieni. Szukając miejsca na kominek, zastanówmy się w jaki sposob będziemy go wykorzystywać. Jeśli tak jak grill – powinien znajdować się w miarę blisko domu, jeśli ma uatrakcyjniać miejsce wypoczynkowe, mamy więcej opcji do wyboru.

PALENISKO

Palenisko w ogrodzie to miejsce, które podobnie jak kominek, może być użytkowane na dwa sposobby. Niewątpliwie jest to obiekt, na którym możemy zrobić ognisko i upiec kiełbasy, szaszłyki, chleb bądź warzywa. Palenisko może znajdować się przy placu wypoczynkowym czy altanie – ułatwi nam to organizowanie spotkań na większą liczbę osób. Jednocześnie może służyć jako źródło ciepła, w czasie kiedy przebywanie w ogrodzie wiąże się już z założeniem grubszych swetrów czy okrycie się kocem.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij

Skontaktuj się
z nami

Myślimy globalnie, działamy lokalnie. Twój ogród ma dla nas znaczenie

Napisz do nas Zadzwoń do nas
+48 607 373 186