Minimalistyczny ogród w Warszawie

W Warszawie w spokojnej okolicy domów jednorodzinnych powstał ogród minimalistyczny. Zanim przystąpiliśmy do urządzania ogrodu, działka była niezagospodarowana. Ponieważ nowo-wybudowany dom zaprojektowano w nowoczesnym stylu, otaczający go ogród musiał mieć ten sam charakter.
Pierwszym krokiem realizacji były prace ziemne, poprowadzenie okablowania pod oświetlenie oraz automatyczne podlewanie. Następnie zajęliśmy się trawnikiem. Inwestorzy wybrali opcję trawnika z rolki.
Gdy trawnik był gotowy przystąpiliśmy do montowania oświetlenia na rabatach i sadzenia roślin. Ogrodzenie ogrodu, zgodnie z życzeniem inwestorów, obsadziliśmy tujami. Aby zapewnić na działce trochę cienia, wewnątrz ogrodu posadziliśmy drzewa – tulipanowiec oraz katalpy. Taras został udekorowany rabatą wypełnioną białym żwirem i nasadzeniami traw ozdobnych.

W ostatniej kolejności, sadziliśmy rośliny w strefie wejściowej. Aby była jak najbardziej dekoracyjna, wprowadziliśmy tu trawy ozdobne, szałwie, jałowce płożące oraz okrągłe, miniaturowe żywotniki. Wejście do domu podkreśliliśmy egzemplarzami szczepionej odmiany wiśni osobliwej – „Umbraculifera”. Całość dopełnił biały żwir.

Dzięki zrealizowanym pracom, udało się urządzić minimalistyczny, geometryczny i klimatycznie oświetlony ogród, sprzyjający czynnemu i biernemu wypoczynkowi.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij

Skontaktuj się
z nami

Myślimy globalnie, działamy lokalnie. Twój ogród ma dla nas znaczenie

Napisz do nas Zadzwoń do nas
+48 607 373 186