Geometryczny ogród w Izabelinie

Ten ogród stworzyliśmy  przy nowo powstałym domu jednorodzinnym. Miał być delikatny i stanowić tylko dekoracyjne tło dla nowoczesnej i oryginalnej bryły budynku mieszkalnego.  Poza kwestią ozdobną miał być również funkcjonalny i bardzo praktyczny.

Zdecydowaliśmy się na proste, geometryczne kształty rabat, które znajdują się tylko na obrzeżach działki. Jedynym mocnym elementem dekoracyjnym jest znajdujący się w rogu ogrodu ozdobny murek z miejscem do siedzenia. Jest to miejsce przeznaczone do odpoczynku w otoczeniu pięknie pachnących bylin i krzewów, takich jak: lilak, lawenda, róża, floks, kocimiętka czy szałwia. Dodatkowo to miejsce zasłonią i dadzą cień trzy ozdobne gatunki drzew (klon ‚Drummondii’, wiśnia ‚Nigra’ i jabłoń ‚Floribunda’). Przez to ten fragment ogrodu stanie się jeszcze bardziej przytulny i kameralny. Sam murek zbudowany jest z palisady granitowej, która przewija się jako motyw przewodni całego ogrodu, a centralny fragment murka z siedziskiem nawiązuje do oryginalnej, ceglanej elewacji budynku. 

Ogród był nie lada wyzwaniem ze względu na różnicę terenu w poprzek działki ok 1,5m.  Zastosowaliśmy palisady przy żywopłotach, które w elegancki sposób ukryły te niedogodności, co również pozwoliło na uzyskanie w dużej części działki piękny i równy trawnik.

Na terenie ogrodu znalazł się też kącik dla dziecka – geometryczny, kwadratowy plac wydzielony granitowym obrzeżem. Zastosowaliśmy tutaj nawierzchnię ze sztucznej trawy, co jest bardziej praktyczne przy takim sposobie użytkowania i przede wszystkim daje całoroczny efekt.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij

Skontaktuj się
z nami

Myślimy globalnie, działamy lokalnie. Twój ogród ma dla nas znaczenie

Napisz do nas Zadzwoń do nas
+48 607 373 186