Projekt modernizacji ogrodu w Klaudynie

Kolejny ogród, który potrzebował naszej pomocy znajduje się w Klaudynie. Inwentaryzację stanu istniejącego przeprowadziliśmy na wiosnę, kiedy rośliny dopiero co rozpoczęły wegetację. Na swobodnie poprowadzonych rabatach, oddzielonych od trawnika za pomocą elastycznych obrzeży, nasadzone były głównie drzewa iglaste, uzupełnione pojedynczymi krzewami liściastymi oraz bylinami. Atrakcyjne akcenty stanowiło kilka roślin kwitnących, w tym lilak, o kwiatach fioletowych oraz obsypana białymi baldachami, tawuła, rosnąca w sąsiedztwie domu. Na rabatach nie brakowało jednak miejsc pustych i zarośniętych chwastami. Dlatego, zgodnie z prośbą właścicieli ogrodu, przygotowaliśmy projekt nasadzeń uzupełniających.

Na rabacie w bezpośrednim sąsiedztwie domu, zaproponowaliśmy posadzenie większego krzewu (magnolii), który przysłoni fragment elewacji i będzie odpowiednio wyeksponowany na tle ściany. Kompozycja uzupełniona zostanie bodziszkiem o fioletowo-niebieskich kwiatach i wyjątkowo długim okresie kwitnienia (aż do jesiennych przymrozków).

Gatunki roślin dobraliśmy również w zależności od stopnia nasłonecznienia miejsc, w których zostaną posadzone. Bezpośrednio pod drzewami, w miejscach o ograniczonym dostępie promieni słonecznych, zaproponowaliśmy posadzenie host, o barwnych liściach, tawułek, o imponujących, różowych i czerwonych kwiatach oraz zachwycających peoni. Pomiędzy tują i jałowcem zaproponowaliśmy posadzenie jaśminowca, który wypełni lukę pomiędzy wysokimi egzemplarzami, a także, w maju i czerwcu, ozdobi go białymi kwiatami, wypełniając wspaniałym zapachem. Na nasłonecznionych obwódkach zacienionych rabat, zaplanowaliśmy nasadzenia liliowca, o żółtych liściach oraz, ozdobnego z liści, przywrotnika (Alchemilla).

Na nasłonecznionych fragmentach rabat, zaproponowaliśmy gatunki uatrakcyjniające ogród w różnych miesiącach sezonu wegetacyjnego. W projekcie znalazły się, przysłaniające widok na ogród sąsiada, krzewy liściaste - dereń 'Elegantissima', krzewuszka cudowna 'Variegata', hortensja 'Limelight' oraz pęcherznica 'Diabolo', uzupełnione tujami 'Smaragd', stanowiącymi wyższe akcenty, a także hortensja 'Vanilla Fraise'. Projekt zakłada uzupełnienie kompozycji trawami - trzcinnikiem, rozplenicą i miskantem oraz jałowcem płożącym i berbetysem 'Green Carpet'

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij

Skontaktuj się
z nami

Myślimy globalnie, działamy lokalnie. Twój ogród ma dla nas znaczenie

Napisz do nas Zadzwoń do nas
+48 607 373 186