Ogród przy lesie w Izabelinie

Leśne zadrzewienia oraz dwa imponujące różaneczniki - to do nich dostosowaliśmy projekt modernizacji ogrodu. Tym razem postawiliśmy na połączenie swobodnych rabat o leśnym charakterze z nowoczesnymi nasadzeniami przy budynku, dopasowanymi do stylu zabudowy.

Ogród podzieliliśmy na dwie części - wejściową (uporządkowaną część, o charakterze reprezentacyjnym) i wypoczynkowo-ozdobną (schowaną za domem część, o charakterze kameralnym). W strefie wejściowej, posadziliśmy rośliny pasujące do nowoczesnego stylu zabudowy (m.in. formowane bukszpany i miskanty chińskie odm. Zebrinus, stanowiące ciekawy akcent kolorystyczny na tle elewacji budynku). W części wypoczynkowej, poprowadziliśmy natomiast swobodne rabaty roślinne, podkreślające leśny charakter ogrodu. Ich kształt podporządkowaliśmy istniejącym drzewom oraz różanecznikom. Tym sposobem, rabaty zostały wyznaczone nie tylko wzdłuż ogrodzenia, ale również w trawniku. Wybraliśmy tu gatunki cienioznośne takie jak cisy, derenie, hortensje oraz hosty, o zielono-białych liściach i żółte turzyce, rozjaśniające głęboką zieleń nasadzeń roślinnych. Jako najniższe piętro kompozycji posadziliśmy barwinki - długokwitnące rośliny zadarniające. W miejscu o większym nasłonecznieniu postawiliśmy na biało-kwitnące jeżówki i rozchodniki okazałe.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij

Skontaktuj się
z nami

Myślimy globalnie, działamy lokalnie. Twój ogród ma dla nas znaczenie

Napisz do nas Zadzwoń do nas
+48 607 373 186