Mały ogród przyjazny dzieciom w Hornówku

Ogród przyjazny dzieciom to nasza kolejna realizacja, przy której prace wykonawcze poprzedzone zostały opracowaniem projektu. Zgodnie z prośbą Klientów, ogród został zaprojektowany w taki sposób, aby znalazło się w nim jak najwięcej atrakcji dla dzieci. Jednocześnie, elementy zabawowe miały być wykonane z naturalnych materiałów, a na środku ogrodu miało znaleźć się trochę wolnej przestrzeni.

Aby wygospodarować jak najwięcej miejsca na elementy zabawowe, strefę wejściową zaprojektowaliśmy tak, aby płynnie przechodziła w jedną z dwóch stref zabawowych, usytuowanych bezpośrednio przy elewacji budynku. Zaproponowaliśmy tu tor przeszkód, wykonany z pieńków i desek oraz huśtawki, zamontowane na konstrukcji z drewnianych pali. W dalszej części tej strefy zabawowej, przy tarasie, wyznaczyliśmy miejsce na błotną kuchnię z palet oraz otoczoną niskimi pieńkami piaskownicę. Taras ozdobiliśmy nasadzeniami roślinnymi, w tym niskimi krzewami sosny w odmianie pumilio, lawendami i płożącymi różami, o drobnych, różowych kwiatach. Zgodnie z projektem, w dalszej części ogrodu mieliśmy też zaaranżować ogródek warzywny, który dla uporządkowania przestrzeni ogrodu, miał zostać założony w skrzyniach. Po drugiej stronie ogrodu, powstała druga strefa zabawowa w której zaproponowaliśmy miejsce na bramkę oraz szałas, otoczone rabatami roślinnymi, na których rosną bujne hortensje, trawy ozdobne, rozchodniki okazałe o liściach zielonych i bordowych oraz tuje o niebieskich igłach, a także brzoza o przewieszających się pędach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij

Skontaktuj się
z nami

Myślimy globalnie, działamy lokalnie. Twój ogród ma dla nas znaczenie

Napisz do nas Zadzwoń do nas
+48 607 373 186